Pieejamības rīki

Blīdenes pamatskola

Vārda dienu šodien svin: Marlēna, Ilvija, Ziedone

 

Skolas soma LV100 krasains 768x195

Jaunpils pils muzejs

1. un 2. klase ekskursijas laikā viesojās Jaunpils pilī - muzejā.  Tur bērni apģērbās viduslaiku tērpos - mūku drēbēs. Tālāk pa pils telpām mazos "mūciņus" izvadāja zinoši gidi. Iejutāmies viduslaiku drūmajā noskaņā. Caur spēli, jautājumiem un atbildēm, kā arī ekspozīcijas vērošanas, bērni ieguva jaunas zināšanas. 

Nobeigumā pils krodziņā notiesājām gardas pankūkas, piedzerot pelašķu tēju.

WhatsApp attēls 2023 10 03 plkst. 14.01.12WhatsApp attēls 2023 10 03 plkst. 14.01.28

 

 

09.12.2022

Ziemassvētku koncertlekcija

"Latvijas skolas somas" ietvaros Blīdenes pamatskolā ar Ziemassvētku koncertlekciju viesojās Arta Abaroniņa un Kārlis Mangusons. Uzzinājām interesantākās tradīcijas, kopā dziedājām un piedalījāmies viktorīnā.
Paldies "Latvijas skolas somai" par iespēju sajust Ziemassvētku noskaņu un baudīt brīnišķīgu koncertu!

 WhatsApp Image 2022 12 09 at 11.38.41WhatsApp Image 2022 12 12 at 12.30.38

10.05.2022

Muzejpedagoģiskā nodarbība Motormuzejā 4.-6.kl

Blīdenes pamatskolas 4. – 6.kl.   devās  uz Rīgas Motormuzeju. Tur aplūkojām senos spēkratus un piedalījāmies muzej pedagoģiskajā nodarbībā “Vēja enerģija”, tajā mēs  mācījāmies par vēja enerģiju, enerģijas iegūšanas veidiem un paši gatavojām mazus vēja ģeneratorus. Pēc tam katra komanda piedalījās sacensībās, kurai pagatavotie ģeneratori saražos visvairāk elektrību. Bērni ieguva priekšstatu par to, cik nepieciešami ir vēja ģeneratori, kādas priekšrocības enerģijas ražošanā tie dod. Kā arī cik sarežģīti ir radīt vēja ģeneratoru, ir jābūt precizitātei, stabilitātei, pareiziem aprēķiniem.

WhatsApp Image 2022 06 10 at 11.27.58 AM

 

30.05.2022

Rokopera Mauglis -7.-9.kl.

Blīdenes pamatskolas 7. – 9. klašu skolēni ,skolas noslēgumā baudīja mākslu, skatoties zoom platformā rokoperu “Mauglis”, skolēniem bija iespēja iepazīties ar latviešu izcilā komponista M. Brauna pēdējo darbu, kur visiem zināmajā stāstā par cilvēka bērnu Maugli  apspēlētas cilvēku savstarpējās attiecības, kuras caurvija izcila latviešu mūzika, skaisti kostīmi un brīnišķīgas dekorācijas.

IMG 20220609 WA0008

10.05.2022

Muzejpedagoģiskā nodarbība Motormuzejā 1.-3. kl.

10.maijā 1.-3.kl. pavasara ekskursijas laikā apmeklējām Rīgas Motormuzeju.

Noklausījusies nelielu stāstījumu par muzeja eksponātiem, skolēni individuāli varēja apskatīt uz izpētīt muzejā redzamo. bērniem patika, ka muzeja pirmajā stāvā varēja kāpt autobusā un iejusties autobusa pasažieru lomā. patika dažādas sanas mašīnas. laiks aizskrēja nemanot.

 IMG 20220609 WA0004

 

08.12.2020

Koncerts kopā ar ģitāristu Jāni Bērziņu

Blīdenes pamatskolā notika neparasts koncerts, kas notika platformā Zoom. Visas klases no 1. – 4. klasei piedalījās video koncertā, kurā priekšnesumus sniedza ģitārists Jānis Bērziņš. Ļoti interesanti un izzinoši Jānis Bērziņš stāstija par savu ceļu līdz ģitāras iepazīšanai un spēlēšanai. Viņš dalījās pieredzē ar dažādām ģitāras spēles tehnikām, metodēm un iespējām.

Visinteresantākais bija tas, ka Jānis Bērziņš iepazīstināja ar trīs veida ģitārām : elektrisko ģitāru, akustisko ģitāru un basa ģitāru. Ar katru no ģitārām mākslinieks nospēlēja vairākus skaņdarbus. Skolēni ieinteresēti klausījās, aplaudēja un pat rādija īkšķīšus, kad patiešām ļoti patika skaņdarba skanējums. Ģitārists arī uzrunāja skolēnus, ieteica dziedāt kopā ar viņu ziemassvētku dziesmu “klusa nakts, svēta nakts.” Un patiešām Ziemassvētku noskaņa atnāca visu klausītāju sirdīs.

 mūzikas skolotāja Anitra Arājuma

WhatsApp Image 2020 12 18 at 10.15.22WhatsApp Image 2020 12 18 at 10.15.22 1WhatsApp Image 2020 12 18 at 10.15.22 3

 

02.12.2020

Smilšu aplikācijas

Smilšu aplikācijas ir vienkārša, ātri apgūstama un aizraujoša aktivitāte bērniem, ar krāsainām smiltīm krāsojot dažādu zīmējumu kartītes. Rezultātā izveidojas krāsaina, koša un katram pilnīgi atšķirīga smilšu glezniņa, kas saglabāsies un priecēs jūs vēl ilgi.

Krāsojot smilšu aplikācijas, nebūs nepieciešams lietot papildus līmi vai smērēt rokas – speciāls līmpapīrs jau ir iestrādāts aplikāciju kartiņās, tāpēc smiltis pielips klāt uzreiz, tiklīdz noņemsiet aplikācijas virsējo papīra kārtu. Katra zīmējuma detaļa ir atdalīta, kas ļauj pielipināt attiecīgās krāsas smiltis ierobežotā platībā, saglabājot zīmējuma kontūras. Tas šo produktu padara tik īpašu, jo zīmējumus ir iespējams izkrāsot ļoti precīzi pēc iedalītajām kontūrām un panākt akurātu rezultātu.

Smilšu aplikāciju krāsošana:

 • attīsta bērnu krāsu izjūtu un fantāziju
 • veicina radošumu
 • izklaidē un notur interesi, sekmē koncentrēšanos
 • attīsta pirkstu un rokas muskulatūru

 

Izrādās – smilšu terapija ir pavisam vienkārša, ātri apgūstama un aizraujoša aktivitāte!  Mēs, 1.klases skolēni arī to apguvām !

Tā mums bija radoša aktivitāte, ar dažādu krāsu smiltīm krāsojām  īpašu dizainu aplikācijas kartiņas. Nodarbības noslēgumā mums katram izveidojās  ļoti krāsaina un katram pilnīgi atšķirīga smilšu glezniņa, kas  priecēja ikvienu no mums.

1. klases audzinātāja

2.klase pirms Ziemassvētkiem bija priecīgi pārsteigti par iegūto smilšu aplikāciju nodarbūbu. Ar lielu nepacietību gaidīja dienu, kad varēsim  darboties. Tas bija interesanti. Izveidotie attēli iznāca koši un skaisti.

2. klases audzinātāja

Darbiņi ar smilšu aplikācijām interesēja ikvienu, pat pašu vienaldzīgāko. Katrs vēlējās saņemt otru darbu un darba rezultātu steidza nest uz mājām. Katram vecākam vai vecvecākam būs interesanta bērna darināta dāvana Ziemassvētkos.

3. klases audzinātāja

 

Mums atnesa smilšu aplikācijas. Mēs krāsojām ar krāsainām smiltīm. Tas bija decembrī. Uz mana darba bija pūcītes, kuras sēž uz zara. Man ļoti patika.

Es izmantoju dažādas smiltis. Plēsu uzlīmes un liku smiltis. Man bija policijas mašīna.

Es krāsoju ar smiltīm uz papīra. Lai izkrāsotu lapu, bija jānoplēš dzeltena lapiņa. Tad tur bija lipīgs un tajā vietā bija jāieber krāsainās smiltis. Man bija vāvere, vilciens. Kopā ar klasesbiedreni izkrāsojām arī stirnu.

Man ļoti patika krāsot ar krāsainajām smiltīm. Bija ļoti jautri un man sanāca labi.

Es no kartona plēsu mazas lapiņas un bēru virsū smiltis. Smiltiņas bija krāsainas. Es krāsoju divas aplikācijas. Pirmā bija meitene, otrs bija kuģis. Man ļoti patika, jo darboties ar smiltīm bija interesanti.

Man bija iespēja krāsot briedi ar krāsainām smiltīm.

Man ļoti patika darbs ar smiltīm. Es ņēmu nost lipekļus un uz zīmējumu bēru krāsainas smiltis.

Man bija zirga zīmējums. Es to varēju krāsot ar smiltīm.

Es krāsoju ar smiltīm un man bija zīmējumā dāvana. Plēsu mazus papīra gabaliņus nost un bēri virsū krāsainas smiltiņas.

4.klases skolēni

Smilšu aplikācija ir aizraujoša aktivitāte pat teiktu terapija bērniem. Radošs darbs, kur skolēnam ir nepieciešams koncentrēties, jo darbiņš tomēr prasa uzmanību, pacietību. Pat aktīvākos skolēnus šāda radoša darbnīca spēj nomierināt un relaksēt. Rezultātā 6.kjlases skolēni izveidoja košas, krāsainas, rūpīgas smilšu glezniņas.

6. klases audzinātāja

WhatsApp Image 2020 12 17 at 08.56.42 11WhatsApp Image 2020 12 17 at 08.56.42 4WhatsApp Image 2020 12 17 at 08.56.42 3

 

13.12.2019

Ziemassvētku izrāde "Trīs".

13.decembrī, Ziemassvētku laikā , kad vairāk atceramies cik svarīga uz pasaules ir labestība un mīlestība , skolas 1.-4. klases skoIēni apmeklējām izrādi, kura  ir mūsdienīga versija par kādu senu Ziemassvētku stāstu, kurā bija sirsnīgi aizkustinoši mirkļi, ar dažādiem brīnumiem, kuri piepildās. Stāstu stāstīja muzikāli eņģeļi,kuri padalījās ar vairāk nekā 2000 gadus senu notikumu Bētlemes pilsētā un arī kāda maza bundzinieka Ziemassvētku dāvanu.

Pēc izrādes kopā izsecinājām, ka varam būt laimīgi un pateicīgi par to, ka mums ir ģimene, mamma, tētis , kurā varam dalīties ar savu mīlestību, jo pēc tās mēs ilgojamies ikviens- lielais un mazais.

IMG 20200106 WA0007IMG 20200106 WA0005

 

21.11.2019  

"Dvēseļu putenis"   

Novembrī, kad svinam Latvijas valsts svētkus, sev atgādinām to, ka Latvijas valsts nav radusies tukšā vietā, no nekā! Lai to sev atgādinātu "Latvijas skolas somas" ietvaros, 21. novembrī Blīdenes pamatskolas 7.- 9. klašu skolēniem bija iespēja noskatīties vēsturisko kara drāmu, pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem "Dvēseļu putenis".

     Stāsts par 16.gadīgo jaunieti Artūru, kurš dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību - pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. 

     Iespaidīga filma. Atspoguļo Latvijas valsts tapšanu un veidošanos ar visu traģisko, sāpīgo attīstības gaitu. Pēc filmas noskatīšanās skolēnos bija klusums - pārdomu klusums. Un šai reizē pat tas ir labi! Pēc dienas skolēnu atbilde : "Brīvība valstij ir liela laime, labi ka man nav jādodas karā - es noteikti neizdzīvotu". "Man bija emocijas pāri malām - gan smiekli, gan asaras".

Dveselu putenis Foto F64 646x43116diena 17septembris Putraimkalns IvarsTrautmanis

"Latvijas skolas somas " kordinātore: Marita Bašlika

 

30.10.2019

Teātra "Trīs māsas" izrāde "Viņš ir pliks"

     30.oktobrī, Blīdenes pamatskolas 6.-9. klases skolēni, skolas somas ietvaros Brocēnu kultūras un izglītības centr;a apmeklēja teātra "Trīs māsas" izrādi "Viņš ir pliks"!

    Izrādē tika izspēlēta slavenā H.K Andusena pasaka "Karaļa jaunais tērps" msdienīgā skatuves versijā ""Viņš ie pliks". Mūzikāla, interaktīva izrāde - modes šovs ar klaunādes elementiem.

    Izrāde bija mūzikāla ar iespaidīgiem gaismas specefektiem, netradicionāliem karaļa tērpiem - sadzīves materiāliem. Karalis kuram ļoti patika tos iznesa uz mēles cēli un graciozi.

     Skolēnus samulsināja "neredzamās kūkas" uz paplātes ar kurām tikām cienāti ieejot zālē.

     Izrāde bija neierasta, bet ar mūsdienīgu odziņu, atbildēja man 8. klases skolniece

Kordinātore: Marita Bašlika

IMG 20191111 WA0008IMG 20191111 WA0009IMG 20191111 WA0005

25.09.2019

Tikšanās ar rakstnieci Luīzi Pastori

    Septembris ir dzejas dienas mēnesis. Blīdenes pamatskolas 5. un 6. klases skolēniem, 25. septembrī, bija lieliska iespēja "Latvijas skolas somas" ietvaros tikties ar rakstnieci Luīzi Pastori.

     Rakstniece mūs iepazīstināja ar savām bērnu grāmatām - "Neredzamais cilvēks". "Svešinieku atnākšana", "Operācija maska", "Pēdējais ķēniņš" un pašu jaunāko autores grāmatu "Bez nosaukuma". Rakstniece par katru grāmatiņu sniedza īsu, interesantu anotāciju. Kā skolnieki atzina, es noteikti kādu no šīm grāmatām izlasīšu!

    Izrādījās ka skolēniem viszināmākā autores grāmata ir "Maskačkas stāsts", jo šis stāsts ir ņemts par pamatu burvīgai multiplikācijas filmai "Jēkabs, Mimī un runājošie suņi"! Skolēni to novērtēja kā sirsnīgu, draudzīgu un pamācošu filmiņu.

Tikšanos Rakstniece Luīze Pastore noslēdza ar interesantu spēli - "Mākslas detektīvs". Iepazīt mākslas darbus un minēt mīklas! Sakam lielu paldies rakstniecei Luīzei Pastorei - uz tikšanos!

IMG 20190926 WA0001IMG 20190926 WA0004 1IMG 20190926 WA0006

20.09.2019

Vīru kopa "Vilki"

     20. septembrī Blīdenes pamatskols skoleni "Latvijas skolas somas " ietvaros apmeklēja Brocēnu kultūras izglītības centrā vīru kopas "Vilki" koncertprogrammu. Mēs iepazināmies ar karavīru dzīvesziņu no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām caur dziesmām un stāstiem. Par karavīru skaudro likteni  un ka viņi sevi uzmundrināja, lai dzīvotu - ar dziesmām. Dziesmas tika veltītas dzimtenei, vecākiem, mīļotai meitenei un pat reizēm par saviem kara pretiniekiem.

     Mums bija iespēja iepazīt senos latviešu mūzikas instrumentus, seno karavīru apģērbu un pat ieroci -zobenu. Ka noskaidrojām bija pietiekami smags un ne visiem pietiktu spēka to celt lai sevi aizsargātu.

IMG 20190923 WA0002IMG 20190923 WA0003

14.05.2019

Blīdenes pamatskolas skolēni iepazīst sporta un kino vēsturi

      Mācību gada izskaņa mūsu skolas 5. – 9. Klašu skolēni devas ekskursijā uz Rīgu. Kā pirmais apskates objekts bija Rīgas kino muzejs, Latvijas skolas somasietvaros skolēniem bija lieliska iespēja iepazīt kino vēsturi. Skolēni iepazina kino pirmsākumus, vērojot īsfilmas, aplūkojot dažādus kino eksponātus, kā arī paši veidojot savu animācijas īsfilmu.

     Blīdenes pamatskolas skolēniem patīk sportot, tāpēc kā otrs ekskursijas objekts tika izvēlēts Latvijas sporta muzejs, kas arī ir iekļauts iniciatīvas” Latvijas skolas soma” programmā. Skolēni tika iepazīstināti ar Latvijas sportistu sasniegumiem, ar sportu kā kultūras mantojuma daļu. Piedalījās diskusijās par sporta ekipējumiem, par labākajiem sporta veidiem, kā arī katram bija iespēja uzkāpt klinšu kāpšanas sienā.

IMG 20190603 WA0006IMG 20190603 WA0007IMG 20190603 WA0009

23.05.2019

    Blīdenes pamatskolas 1. - 4. kl. devās interesantā braucienā uz Tērvetes dabas parku.

"Skolas somas" ietvaros apskatījām tropu tauriņu kolekciju, vērojām tauriņu lidojumā, atpūtā, ēdot.

Pie tam devāmies uz Tērvetes dabas parku, kur apmeklējām zaļās klases nodarbību. Iepazīnām meža dzīvniekus, augus, klausījāmies interesantu stāstījumu par procesiem dabā.

Noslēgumā izstaigājām Rūķu ciemu un reizē ar pērkona negaisa lietus lāsēm devāmies mājās.

IMG 20190603 WA0002IMG 20190603 WA0004IMG 20190603 WA0005

21.02

Blīdenes pamatskolas 1.-4.klašu skolēni  projekta ”Latvijas skolas somas “ ietvaros devās uz Liepājas Lielo Dzintaru, kur apmeklēja izrādi “ Vilkam Tāda dvēselīt’”.

     “Turneju pa Latviju uzsākusi muzikālā izrāde bērniem “Vilkam tāda dvēselīt’”, kas balstīta pērn rudenī izdotā albuma materiālā, kas savukārt radīts 2018. gada jūlijā notikušajiem bērnu vokālo ansambļu koncertiem Dailes teātrī un  Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku programmas ietvaros.”

         Izrādē ”Vilkam tāda dvēselīt’ ” piedalās 11 Latvijas labāko bērnu vokālo ansambļu dalībnieki.

         Bērni izdziedāja stāstu par divām atšķirīgām pasaulēm – cilvēkiem un vilkiem. Tas ir stāsts par attiecībām, cilvēcību un vēlmi sadzirdēt sevi un citus. Tas aicina izjust, pārdzīvot, domāt un caur vilcēna dzīvi spēt labāk saprast savējo.

         Mākslinieciskā vadītāja ir Sanita Sējāne un  mūziķi, grupas “Instruments” dalībnieki Andris Sējāns un Reinis Sējāns. Mūziķi tiešām ir piestrādājuši pie mūsdienīga skanējuma.

         Savu interesanto šarmu izrādei piedod aktieris Gints Grāvelis, viņš  izrādē ir teicējs un atraktīvi tajā piedalās.

         Mūsu skolēnu atziņas pēc izrādes:

“ Es arī gribēju būt uz skatuves un tur piedalīties!”

“Man ļoti patika, es ko tik mūsdienīgu vēl nebiju redzējis!”

“Izrādās, vilkam ir līdzīga pasaule kā mums cilvēkiem, viņš pat var iemīlēt cilvēku meiteni!”

IMG 20190226 WA0002

30.11
Brocēnu kultūras un izglītības centrā muzikālo izrādi “Kas par traku, tas par traku…!” apmeklēja mūsu skolas 2.-6. klašu skolēni .
28.11
Brocēnu kultūras un izglītības centrā uz nodarbību devās mūsu skolas 2. un 3. klases skolēni ,kopā ar Aspired lektoriem darbojās darbnīcā “Latvijas daba. Kukaiņi” un izgatavoja “Zobubirste – pašgājējs” un “Spīdīgais mošķis”.

 08.11

Darbnīca “Kā top karikatūras?” 4.klases skolēniem.

 29.10

Teātra izrāde “Notikušais atklājums” novada 1.klašu skoleniem.

18.10
Viduslaiki mūsu novadā novada 7.klašu skolēniem.

15.10
Radošās apvienības “Teatris un Es” Tukuma muzejs novada 3.klases skolēniem.

08.10
Goda teātra izrāde “Čomiņi” 8-12. klases skolēniem.

04.10
Latviešu kinofilma“Bille” 5-12. klases skolēniem.

 

Attachment4-e1544076243760-768x1024
IMG-20181024-WA0000-768x432
IMG-20181114-WA0001-576x1024
 • Attachment4-e1544076243760-768x1024
 • IMG-20181024-WA0000-768x432
 • IMG-20181114-WA0001-576x1024
 • AUTOBUSA LAIKI

   

  3213

  moduli stundu laiki

  moduli e klase

  Uzdevumi hrizontal