Pieejamības rīki

Blīdenes pamatskola

Vārda dienu šodien svin:

 

Brauciens uz Turciju ERASMUS+ ietvaros.

 

Sveiki!

Mani sauc Megija Meldere, esmu 9.klases skolniece no Blīdenes pamatskolas. Es devos uz Turciju. Mums katra diena bija interesanta, piedzīvojumu pilna. Man patika šis projekts. Man ļoti patika Turcija kā valsts. Man tiešām iepriecināja kā mani uzņēma ģimene. Es nogaršoju dažādus jaunus ēdienus, bet tie man negāja pie sirds. Bija protams arī tādi ēdieni, kas man garšoja. Man patika cilvēki, viņi bija ļoti draudzīgi un laipni. Man patika pavadīt visas dienas kopā ar viņiem. Bija sāpīgi aizbraukt, jo tiešam jutos labi. Bet viss kopumā bija ļoti labi un interesanti. Paldies par šo iespēju!

Mēs izlidojām 16.12.2018, lidojums ilga 2h 40min. No lidostas līdz Turcijas skolai bija jābrauc 6 stundas un mūs sagaidīja bērni pie kuriem mēs palikām.

Pirmajā dienā mēs devāmies uz skolu un, lai prezentētu savu skolu Blīdenes pamatskolu. Katra valsts, kas bija atbraukusi prezentēja savu skolu. Kad viss beidzās mēs devāmies uz viesu ģimeni.

Otrajā dienā mēs pabijām skolā, kur pavadījām daudz laika pa skolas telpām. Tad +ERASMUS bērni devās apciemot Gubernatoru.

Trešajā dienā bija skolas darbnīcas, katrā klasē bija kaut kas savādāks. Mēs katrs varējām izmēģināt izveidot māla traukus. Bija arī adīšana, gleznošana, dejošana un vēl kas cits. Pēc darbnīcām mēs devāmies uz mājam kur mēs dzīvojām.

Ceturtdien mums bija ekskursija! Mēs apskatījām Troju, kurā mēs varējām arī iekāpt. Staigājām pa Aukstiem kalniem un bija ļoti auksti. Pēc visas garās ekskursijas devamies mājās.

Piektdien mēs apmeklējam pilsētiņu Canakkale, uz kuru mēs tikām ar mazu tūristu kuģīti. Tajā pilsētā mēs devāmies apmeklēt dažādus veikalus. Un mēs iepirkāmies, varēja pirkt ko tu vēlies. Es nopirku dažas drēbes un suvenīrus. Tad mēs devamies mājās, un vēlāk vakarā bija atvadu ballīte. Pēc atvadu ballītes mēs visi draugi atvadījāmies. Tas bija ļoti grūti, jo visi bija ļoti draudzīgi un mīļi. Turcijas skolā, kuru mēs apmeklējam bija nosaukums - Opet Tarihe Saygi Ortaokulu.

Meitene pie kuras es paliku sauc Elifnaz. Turcijā iepazinu  bērnus,  ar kuriem pavadīju viss vairāk laiku. Dažu bērnu vārdi –Mustafa-(Turcija), Arda-(Turcija), Elifinaz-(Turcija), Hakan-(Turcija), Irmak- (Turcija). Šie bērni ir tie ar kuriem sadraudzējos.

 

Brauciena dalībnieki:

Iveta Strautmane;

Jānis Priede;

Lana Paulauska- Uzule;

Megija Meldere;

Evelīna Pareiza;

Rihards Grauba;

Toms Ķempelis;

1

Skat.no kreisās puses: TROJS – (Bildē redzamie cilveki) – Evelīna – ( Latvija ), Eliznaz – ( Turcija), Hakan- (Turcija ),  Es Megija – ( Lavija ), Irmak – (Turcija)

 

2

Skat.no kreisās puses: Hakan - (Turcija),  Elifnaz - (Turcija), Es Megija-(Latvija), Evelīna - (Latvija), Irmak - (Turcija), Defne - (Turcija)

 

4

Veikals, kad mēs iepirkāmies. Es Megija un  Elifnaz

 

3

Kafejnīca–Megija, Mustafa (Turcija), Evelina

 

AUTOBUSA LAIKI

 

3213

moduli stundu laiki

moduli e klase

Uzdevumi hrizontal