Jaunumi

Sveču diena

2.februārī Blīdenes pamatskolā – Sveču stunda! Šoreiz to pavadījām kopīgā klases stundā, kurā piedalījās 5.-9. klases. Katra klase bija sagatavojusi savu mājas darbu – 5.klase un 6. klase stāstus par svecēm, 7.klase un 8.klase dzejoļus, kur minētās sveces. Bet 9.klase tautasdziesmas par svecēm un īsu viktorīnu par sveču dienas tradīcijām, ticējumiem un sakāmvārdiem. Kopīgo klases stundu noslēdzās ar radošu darbošanos – sveces izgatavošanu! Gaišu februārī!

Skolotāja Marita Bašlika

Meža karjeras diena kopā ar mežinieku Pēteri Stepiņu

Blīdenes pamatskolā

Blīdenes pamatskolā, 23. janvārī, notika Meža karjeras diena, kurā piedalījās 8. un 9.klases skolēni. Pie mums bija ieradies mežinieks, Pēteris Stepiņš, ar vairāk nekā 45 gada darba pieredzi, kurš iepazinis savām rokām visu meža apsaimniekošanas ciklu. Sākot no čiekuru vākšanas līdz mēbeļu ražošanai.

Sākumā skolēni darbojās skolas telpās, kur dalījās savās zināšanās par meža stāvokli Latvijā. Iepazina profesijas meža un kokapstrādes nozarē, kā arī paši pārģērbās par meža strādniekiem, ar atbilstošo „Husqvarn Latvija” sagādātu ekipējumu un darbarīku- elektro zāģi. Pildīja uzdevumus un atbildēja uz interesantiem jautājumiem.

Otrā daļa norisinājās skolas pagalmā, kur P. Stepiņš bija sagatavojis praktiskus uzdevumus dabā, kas rosināja mācīties darot. Skolēniem bija jāmēra koka augstums, jānosaka koka vecums, jāatpazīst koka sugas un dzīvnieku atstātas pazīmes uz kokiem, un jātrāpa nozāģēt koka ripu, 500 g. smagumā. Protams zāģēšana tika atstāta mežkunga ziņā. Skolēniem šādas praktiskas darbošanās ļoti patika!

Sakām lielu  paldies mežiniekam Pēterim Stepiņam un viņa atbalsta komandai!

Skolotāja Marita Bašlika

Barikāžu laiks.

Piektdien, 19. janvārī, Blīdenes pamatskola sadarbībā ar Blīdenes kultūras namu, atkallika visiem klātesošiem atcerēties un pārdomāt laiku, kopā toreiz, pirms 27 gadiem, cilvēki brauca uz Rīgu un bija gatavi kailām rokām aizstāvēt Latvijas brīvību.

Par to liecināja sildošais barikāžu ugunskurs pie Blīdenes kultūras nama un 9. Klases skolenu sagatavotie stāstiņi, kas ir barikādes. Pie spakšķošā ugunskura varējām baudīt tēju un sviestmaizes, kuras sarūpēja 7. un 6. klases skolēni. 8.klases skolēni bija parūpējušies par atmiņu fotogrāfijām un plakātiem.

Paldies kultūras nama kultūras vadītājai, Litai Neilandei, kura bija pieaicinājusi blīdeniekus, kuri 1991.gada janvārī atradās uz barikādēm.

To vidū bija Blīdenes pamatskolas bijusī direktore Gunta Platkāja un skolēnu vecmāmiņa Gunta Bula kuras dalījās savās atmiņās un pārdzīvojumā. Ar mums kopā arī bija Brocēnu novada domes priekšsēdētājas vietnieksĀrijs Sproģis un P.i.i „”Vālodzītes” audzēkņi un skolotājas kā arī Blīdenes pagasta iedzīvotāji.

Paldies par atsaucību.

9.klase un skolotāja Marita Bašlika

 

Ventspils rebežsardze

14. novembrī Blīdenes pamatskolā viesojās Ventspils robežsargi ar suņiem. Tika demonstrēts kā suņi spēj atrast cilvēkus un narkotikas. Robežsargi stāstīja par to kā tiek dresēti suņi. Bija iespēja aplūkot militāro ekipējumu un samīļot suņus.

Evelīna Davidāne 5.klase

Atved dāvanu savai skolai

Blīdenes pamatskolas tehniskais nodrošinājums papildināts ar jaunu fototehniku. To uzdāvināja satelīttelevīzijas pakalpojumu sniedzējs uzņēmums Viasat. Fotokameru atveda un skolas direktorei Rasai Dirvēnai pasniedza  bijušais skolas absolvents Rūdolfs Baumanis

.C5wLmtHXEAAEx6R

Erasmus + Multi- culturally sensitive generation 

ssdds

 

 

Blīdenes pamatskola piedalās Erasmus + projektā. Projektā bērni ar skolotājiem var iepazīt citu valsts skolas. Erasmus+ dalībvalstis

 • Rumānija
 • Latvija
 • Itālija
 • Slovēnija
 • Turcija
 • Polija

20170125_094920

Jaunā skola “Mācās mācīt citādi”

Tveršana

Rūdolfs Baumanis ar savu grupu “Rusted Wheel”dāvina skolai dāvanu

 

Jau otro gadu pēc kārtas norisinājās sirsnīgais pasākums “Mīļumvakars”, kurā “Viasat” un tā darbinieki dāvāja līdzekļus piecām Latvijas skolām. Uzņēmuma darbinieki uzstājās ar mākslinieciskiem priekšnesumiem, kurus vērtēja paši darbinieki un žūrija, iegūstot finansējumu inventāra un mācību līdzekļu iegādei talantu izraudzītajām piecām Latvijas izglītības iestādēm – kopsummā 2302 eiro apmērā. Viena no tām ir Brocēnu novada Blīdenes pamatskolai, kuru pārstāvēja Rūdolfs Baumanis ar savu grupu “Rusted Wheel”. “Viasat” un uzņēmuma darbinieki šai mācību iestādei iegādāsies inventāru 487 eiro vērtībā.

Pasākumu vadīja un talantus iedrošināja Juris Šteinbergs, “Bez Tabu” raidījuma vadītājs.

Mīļumvakara žūrijas sastāvs: Kristīne Garklāva, LNT raidījuma “900 sekundes” ziņu moderatore un žurnāliste; Jānis Romanovskis, radio “Star FM” DJ un TV seja; Valentina Marhileviča, “Viasat” vadītāja Latvijā.

Pieci “Viasat” talanti, viņu izvēlētās mācību iestādes un iegūtais finansiālais atbalsts, par ko katra skola iegādāsies kādus līdzekļus talantu attīstīšanai:

 • Rūdolfs Baumanispārstāvēja Brocēnu novada Blīdenes pamatskolu un uzstājās ar savu grupu “Rusted Wheel”; tika savākti 487 eiro.
 • Dairis Selderiņspārstāvēja Rīgas 94. vidusskolu, repojot paša sacerētu repa dziesmu “Viasat”; tika savākti 236 eiro.
 • Guntis Nordmanis pārstāvējaJelgavas Tehnoloģiju vidusskolu ar pašsacerētu dzejoli – “Mīļā”; tika savākti 697 eiro.
 • Edgars Kučiks pārstāvēja Balvu novadaStacijas pamatskolu un uzstājās ar savu grupu “Fools on Parade”; tika savākti 550 eiro.
 • Eduardo Balaševs – Samarskis pārstāvējaCēsu Jauno skolu, dziedot dziesmu no grupas “Musiqq” repertuāra – “Silta sirds”; tika savākti 332 eiro.

Viasat_Milumvakars_Rudolfs_Baumanis