Jaunumi

Olimpiskais gars ir mūsos!

21.septembrī Blīdenes pamatskola atbalstīja “Olimpiskā diena 2018” pasākumu – apguva un kopīgi izpildīja izstrādāto  vingrojumu kompleksu skolām.

Iepriekšējās sporta stundās  mācījās un apguva kustības un  soļus, lai varētu nodejot precīzi piedāvāto vingrojumu kompleksu.  Tika atlasītas precīzākās vingrojumu izpildītājas –Laura Vilmane, Evelīna Pareiza, Laura Ķirse, Sanija Gaube, Paula Niedre un Samanta Fomičeva – liels prieks par jums, jūs bijāt labs paraugs mums visiem.

Skolēni  un skolotāji, skolas personāls no rīta sapulcējās sporta zālē, lai atbalstītu un aktīvi iesaistītos olimpiskās dienas aktivitātē un izjustu kopības garu. Sastājās pēc klasēm – augoša secībā. Vingroja un dejoja! Sporta zāle bija pilna ar sportotgribētājiem, uz skatuves novietotais televizors atskaņoja video, bet sešas priekšdejotājas mums nodrošināja vēl labāku redzamību. Kad bijām beiguši vingrot mēs visi kopā nofotografējamies.

Rakstu sagatavoja – Toms Tolopilo un 7.kl.audz.Daiga Plaude

Tradīcija turpinās –  Tēvu diena Blīdenes pamatskolā.

Ir 14.septembra pēcpusdiena un Blīdenes pamatskolā skolēni  ieradās ar saviem tēviem, vectēviem,  vecākajiem brāļiem un krustvecākiem, vai ar labu kaimiņu – draugu.  Ģimenes komanda un skolēnu, kuriem nebija vecāku pārstāvja,  veidotās  komandas sapulcējās uz Tēvu dienas pasākuma atklāšanu.  Lauris Bergmanis izskaidroja noteikumus, iepazīstināja ar konkrētās stafetes atbildīgo skolotāju un kur viņš būs atrodams.

Tēvu dienā bija daudz dažādas un interesantas stafetes. „Burbuļi” – tur varēja ikviens savā komandā pūst  burbuļus un pēc tam arī mērija, cik katrs tālu ir aizpūtis. Tā bija ļoti mierīga, bet azartiska stafete.  „Naglas sišana” – šeit stafetē bija jāsit naglas baļķī – tēvam un dēlam – precīzi un taisni.  Nākošā stafete bija „Sit pa bundžām” – ar kaķeni un zīlēm jāšauj nost bundžas un katrai komandai pēc iespējas vairāk bundžu bija jānosit 5 minūtēs. Tā bija jautra un ekstrēma stafete.  Stafetē “Saldumu teleportācija” vajadzēja, tēvam atmuguriski sēžot pret dēlu, aizmest 20 konfektes, bet dēlam tās noķert! Cik ar spainīti noķēri – tik palika komandas īpašumā. Kustīga un uz sadarbību vērstā stafete saldināja ikvienu komandu.  Nākošā stafete ”Družba2” – jāzāģē ripas  pēc iespējas ātrāk. Divi cilvēki zēģēja, trešais sēdēja uz baļķa, lai tas nekustētos. Interesanta bija “Oficianta” stafete – ar poda atdambētaju vajadzēja pārnest paplati  no punkta A uz punktu B – tas nebija nemaz tik viegli, ātrums un izdoma tuvināja medaļai. Tad tēvi ar dēliem un meitām aizgāja uz „Vīru cīņām”.  Kamēr notikās stafetes virtuvē mammas un vecmammas cepa gardās pankūkas  ar ko visi varēja cienāties pie skolas ugunskura. Siltā tēja, gardās pankūkas, ģimenes kopā būšana un sarunas risinājās jaukā gaisotnē. Paldies  ikvienam, kas piedalījās, atbalstīja un iesaistījās – lai šis pasākums notiktu. Uz tikšanos – pēc gada – Blīdenes pamatskolas Tēvu dienā!

 

 

 

 

       7.klase un klases audzinātāja DaigaPlaude

Humānās pedagoģijas lasijumi Baku.

Gimene – tas ir ceļš, kur katrs palīdz viens otram saprast savu svētību un sekot tai:

No 23.03.2018. -27.03.2018 četri Blīdenes pamatskolas skolotāji devās uz 17. starptautiskajiem Humānās pedagoģijas lasijumiem Azerbadžānas galvaspilsētā Baku. Lasijumu vadmotīvs bija “Ģimene – cilvēks kultūras šūpulis”. Šajos lasījumos bija iespēja satikt un iedvesmu gūt no pieredzes bagātiem pedagogiem, un pašiem ņemt dalību interesantās laboratorijās un meistarklasēs.

Kā arī iepazīties ar Azerbadžānas pedagoģijas sistēmu, salīdzinot un secināt, kā mūsu valstī mēs varam sniegt daudzveidīgāku izglītību saviem skolēniem.

Pēc lasījumiem ar jauniegūtajām idejām devāmies mājās, kur cenšamies dažas idejas realizēt savā darbā.

Skolotāja Iveta Muhitdinova

 

 

 

Blīdenes pamatskolā –  Zinību diena – 3.septembrī

Rīts. Saulains un dzestrs. Skola atdzīvojas. Skolas pagalmā sāk pulcēties skolēni ar rudens krāšņumu rokās. Skolotāji ar smaidu sagaida nākamos audzēkņus viņu vecākus un vecvecākus, kas atbalsta savus bērnus šajā pirmajā skolas diena. Ikgadējā tradīcija turpinājās arī šogad  un  devītā klase zvaniņam zvanot ieved 1.klasīti. Skolas direktore Lana Paulauska – Uzule iepazīstināja klātesošos ar katru pirmklasnieku un viņa vecākiem. Šogad  ceļš uz Blīdenes pamatskolu atveda  4 jaunu skolotājus, kuri mācīs – mūziku, latviešu valodu un literatūru, angļu valodu un fiziku-ķīmiju. Kā katru gadu visa skola sapulcējās uz skolas kopbildi.

Septembris ir adoptācijas laiks, lai vieglāk pierastu pie stingrā stundu grafika.  Lai pēc garajām vasaras brīvdienām varētu atkal satikties ar klases biedriem un draugiem. Bet visforšākais bija tas, kad svētku kliņģeri varējām ēst ar klasi un vecākiem klasē, būt kopā ar savu klases audzinātāju un īsināt laiku sarunās. Uzzināt ko jaunu un noskaidrot nezināmo!

Lai visiem veiksmīgs mācību gads un būtu prieks iet uz skolu ik dienu.

 

 

 

7.klase un kl.audz. Daiga